2 artikelen uit het clubblad van September 2017

Terug naar overzicht

Uitslag Roerstok clubkampioenschap 2016-2017

september 2017
Door: Jack Goos

Uitslagen Clubwedstrijd 2016-2017

 
         

A Categorie Keuring BKG

   
Plaats Punten Brouwer(s) biertype  
1 92 Bas de Winter Kölsch Clubkampioen!
2 78 Bart Jonkers Oktoberfest  
3 74 Jan van den Hoogen Saison  
4 71 Theo Stapels Weizen  
5 70 Bas de Winter Bitter Blond  
6 65 Maarten Jansen Saison  
A Categorie vervolg Roerstokkeuring    
7 6,85 Hans Moeskops Witbier  
8 6,83 Joost Kock Bitter Blond  
8 6,83 Piet Reniers Oktoberfest  
9 6,76 Piet Reniers Weizen  
10 6,75 Jan van den Hoogen Witbier  
11 6,70 Peter van den Hoven/Jan v Kempen Weizen  
12 6,51 George van der Ende Witbier  
13 6,41 Mark Romme / Koos Romme American Pale Ale  
         

B Categorie keuring BKG

   
Plaats Punten Brouwer(s) biertype  
1 89 Jan in 't Groen Dunkel Weizen  
2 79 Piet Reniers American Amber-Red  
3 78 Theo Stapels / Herman Beeke Porter  
4 77 Christian Bertens Irish Dry Stout  
5 74 Jan van den Hoogen Milk Stout  
6 66 Marc Vriens Porter  
B Categorie vervolg Roerstokkeuring    
7 6,92 Jan van den Hoogen Münchener Dunkles  
8 6,90 Titus Spee Porter  
9 6,86 George van der Ende American Amber-Red  
10 6,74 Theo Stapels / Herman Beeke Alt  
11 6,70 Danny Linnenbank Alt  
12 6,00 Jan in 't Groen Vlaams Bruin  
13 5,93 Hans Moeskops Alt  
         

C Categorie keuring BKG

   
Plaats Punten Brouwer(s) biertype  
1 80 Piet Reniers Barley Wine  
2 72 Jan in 't Groen Lichte Dubbelbock  
3 63 Theo Stapels Meibo(c)k  
4 62 Hans Moeskops Tripel  
5 61 Jan Koolen Tripel  
5 61 Maarten Jansen Tripel  
C Categorie vervolg Roerstokkeuring    
6 7,20 Maarten Jansen India Pale Ale (USA)  
7 7,11 Mark Romme / Koos Romme India Pale Ale (GB)  
8 7,07 Frans van Loon Tripel  
9 6,84 Piet Reniers Tripel  
10 6,78 Jan van den Hoogen Blond(e)  
11 6,74 Peter vd Hoven / Jan van Kempen Tripel  
12 6,65 Jan in 't Groen Weizenbock  
13 6,58 Hans Moeskops India Pale Ale (GB)  
14 6,57 Peter vd Hoven / Jan van Kempen India Pale Ale (USA)  
15 6,43 George van der Ende India Pale Ale (USA)  
         
         

D Categorie keuring BKG

   
Plaats Punten Brouwer(s) biertype  
1 91 Bart Jonkers / Pim v Gelder Imperial Russian Stout   
2 89 Ed Jussen Quadrupel  
3 88 Piet Reniers Black Ipa  
4 81 Jan van den Hoogen Dubbel   
5 80 Jan Maarten en Matthijs van den Riet Baltic Porter   
6 79 Ed Jussen Imperial Russian Stout   
D Categorie vervolg Roerstokkeuring    
7 7,05 Jan Koolen Black Ipa  
8 7,00 Paul de Kok Baltic Porter   
9 6,98 Gerrie Hage Quadrupel  
9 6,98 Jan in 't Groen Bo(c)kbier   
10 6,97 Hans Moeskops Quadrupel  
11 6,92 Marc Vriens Quadrupel  
12 6,89 George van der Ende Quadrupel  
13 6,85 Fon de Laat Quadrupel  
13 6,85 Paul de Kok Export Stout   
14 6,73 Danny Linnenbank Dubbel   
15 6,66 Fon de Laat Dubbel   
16 6,62 Theo Stapels / Herman Beeke Dubbel   
17 6,60 Ollie Lem Dubbel   
18 6,51 Bas de Winter Imperial Russian Stout   
19 6,43 Jan van den Hoogen Quadrupel  
20 6,34 Piet Reniers Quadrupel  
21 6,08 Jan in 't Groen Dubbel   
Terug naar overzicht

Overzicht van de ONK's

september 2017
Door: Huub Soemers

HISTORISCH OVERZICHT ONK’S

 

Overzicht van het ONK en de winnaars door de jaren heen

In het kader van het 25-jarig bestaan van onze vereniging is de lustrumcommissie al voorzichtig begonnen met de voorbereidingen van de festiviteiten die het 5e lustrumjaar zullen gaan opfleuren. Een van de onderdelen is de organisatie van het ONK 2009. Volgend jaar organiseert onze vereniging de 25e editie van deze wedstrijd voor thuisbrouwers. Vanuit ’t Wort Wat kwam onlangs het verzoek bij mij binnen wie er de afgelopen 25 jaar betrokken waren bij de organisatie van deze wedstrijden. Uiteraard stonden een aantal van deze wedstrijden me nog helder op het netvlies omdat ik daar zelf als lid van de wedstrijdcommissie erg nauw bij betrokken was. Moeilijker was het om de data en de namen van de winnaars te achterhalen van ONK’s die door onze zusterverenigingen zijn georganiseerd. Na veel speurwerk op het internet, het doorpluizen van oude clubbladen, druk mailverkeer en wat telefoontjes kwam ik tot onderstaand overzicht:

    • Datum                                   Organisatie             Locatie

      1e ONK 1984                     HAB Hengelo           De Houtmaat Hengelo

      2e ONK 20-04-1985            De Roerstok            Trappistenbierbrouwerij De Schaapskooi Berkel Enschot

      3e ONK 1986                     HAB Hengelo           De Houtmaat Hengelo

      4e ONK 09-05-1987           De Roerstok             Trappistenbierbrouwerij De Schaapskooi Berkel Enschot

      5e ONK 16-04-1988           HAB Hengelo             De Houtmaat Hengelo

      6e ONK 22-04-1989           De Roerstok             Bierbrouwerij De Kroon Oirschot

      7e ONK 29-09-1990           De Roerstok             Arcener bierbrouwerij Arcen

      8e ONK 25-05-1991           De Roerstok             Trappistenbierbrouwerij De Schaapskooi Berkel Enschot

      9e ONK 10-10-1992           De Roerstok             Trappistenbierbrouwerij De Schaapskooi Berkel Enschot

      1993                                      Geen ONK gehouden!!!

      10e ONK 07-05-1994         De Roerstok             Trappistenbierbrouwerij De Schaapskooi Berkel Enschot

      11e ONK 13-05-1995         Tripel-W                   Goffertboerderij Nijmegen

      12e ONK 25-05-1996         De Roerstok             Trappistenbierbrouwerij De Schaapskooi Berkel Enschot

      13e ONK 24-05-1997         Bergsche Bierbrouwers Gilde  De Stoelemat Bergen op Zoom

      14e ONK 06-06-1998         't Wort Wat               De Boerderij Hoofddorp

      15e ONK 18-09-1999         Bergsche Bierbrouwers Gilde  De Stoelemat Bergen op Zoom

      16e ONK 27-05-2000         De Roerstok             Trappistenbierbrouwerij De Koningshoeven Berkel Enschot

      17e ONK 27-05-2001         Tripel-W                   Openluchtmuseum Arnhem

      18e ONK 17-03-2002         De Deltabrouwers      Centrum De Hollandse Hoeve Goes

      19e ONK 24-05-2003         Bergsche Bierbrouwers Gilde De Kastanje Bergen op Zoom

      20e ONK 22-05-2004         De Roerstok             Museumbrouwerij De Roos Hilvarenbeek

      21e ONK 28-05-2005         HAB Hengelo           Bierbrouwerij Grolsch Enschede

      22e ONK 27-05-2006         Gambrinus               Bierbrouwerij De Kemphaan Almere

      23e ONK 02-06-2007         De Deltabrouwers     Bierbrouwerij Emelisse Kamperland

      24e ONK 01-06-2008         't Wort Wat               Archeon in Alphen a/d Rijn

      25e ONK 06-06-2009         De Roerstok             Trappistenbierbrouwerij De Koningshoeven Berkel-Enschot

                 26e ONK 05-06-2010         De Amervallei          Zandfoort aan de Eem

     27e ONK 28-05-2011         De Koperen Tsjettel  Bierbrouwerij Maallust

     28e ONK 02-06-2012         De Deltabrouwers     Bierbrouwerij Emelisse

     29e ONK 02-06-2013         't Wort Wat               Bierbrouwerij Jopen Kerk

     30e ONK 24-05-2014         De Roerstok             Bierbrouwerij Brand, Wijlre

     31e ONK 06-06-2015         Bergsche Bierbrouwers Gilde Bergen op Zoom

     32e ONK 02-07-2016         De Amervallei          't Klooster, Amersfoort

     33e ONK 10-06-2017         De Deltabrowers        De Goederenloods Goes

     34e ONK 23-06-2018         Triple-W                    Honig-Complex  Nijmegen

       

Het overzicht van de kampioenen ziet er als volgt uit:

      • 1984   Albert Hoffman
      • 1985   Derek Walsh
      • 1986   Albert Hoffman
      • 1987   René van Gestel
      • 1988   Albert Hoffman
      • 1989   Gerrit van der Linden
      • 1990   Gerard van der Meern en Ron van Hees
      • 1991   Robert Dolmans
      • 1992   Gerard van der Meern en Ron van Hees
      • 1993  Geen ONK gehouden!!!
      • 1994   Robert Bloemraad en Peter Stam
      • 1995   Cees Koens
      • 1996   Raymond van Oosterwijk
      • 1997   Erik Bouman en Bas van de Voort
      • 1998   Herman Holthrop
      • 1999   Frits Reumer
      • 2000   Ben Winants
      • 2001   Ellen Zwaaneveld
      • 2002   Jan Spoelstra
      • 2003   Frank Oppedijk
      • 2004   Cees van Anrooij
      • 2005   Bram Hoogesteger
      • 2006   David Vertegaal, Raphaël van der Velde, Marius Schwartz en Adrie Otte
      • 2007   Rob Meyer
      • 2008   Wil van den Broek
      • 2009   Hay & Lei Staaks
      • 2010   Caspar Kuik
      • 2011   Rudy Nordhausen
      • 2012   Theo Verschoor
      • 2013   Fons Michielsen
      • 2014   Jeroen Free
      • 2015   Jan Sikkens
      • 2016   Suzan Foster
      • 2017   Sjaak/S van der Lee
      • 2018   Wolter Jonkman

Het overzicht van alle ONK-wedstrijden is afgelopen zomer naar alle LABO-verenigingen gestuurd met het verzoek tot verbeteringen en aanvullingen. Met dank voor iedereen zijn bijdrage.

Zie ook www.onkbrouwen.nl

Huub Soemers

 

 

Terug naar overzicht